Mini Browar – czy dostaniesz na to Dotacje?

Piwo. Jeden z najstarszych i najczęściej spożywany napój alkoholowy na świecie. Wytwarzany z pozoru w łatwy sposób. Słód, woda, chmiel, drożdże.

Cztery składniki, z których powstaje ten złocisty płyn. Słód, woda i chmiel poddawane są alkoholowej fermentacji przy użyciu skrupulatnie wybranych szczepów drożdży.

W Polsce, ale również na świecie zauważyć można rosnące zainteresowanie produktami rynku rzemieślniczego. Największym zainteresowaniem cieszą się piwa z tego typu działalności. Na świecie można zaobserwować trochę monopolowy rynek w tym temacie gdyż jest zaledwie kilka ogromnych koncernów, które skutecznie zaspokajają potrzeby rynku.
W Polsce sytuacja jest niestety podobna. Można zauważyć jednak, że tendencją wzrostową cieczą się coraz bardziej małe browary, których w Polsce jest już ponad 250.
Tego typu firmy wypuszczają około 2000 nowych piw rocznie.  Małe browary zaspokajają wymagające podniebienia klientów już na poziomie około 12 %!
Ważnym aspektem jest to, że produkowane są w taki sam sposób co nawet 200 lat temu. Zauważyły też to również wielkie koncerny, które co jakiś czas wypuszczają nowości, które w mniejszym lub większym stopniu produkowane są metodami tradycyjnymi.
Korzyścią dla małych browarów jest to, że nie do końca spełniają oczekiwania wymagających klientów nie dających się zaspokajać masowym wyrobem, choć częściowo wytworzonego metodą tradycyjną. Stąd też duże zainteresowanie funduszami unijnymi na tego typu cel.

Jest wiele programów  mających na celu pozyskanie funduszy unijnych, w ramach których można zdobyć dotacje na to, by otworzyć mały browar rzemieślniczy lub też zdobyć pomoc by wprowadzić nowy produkt na rynek. Przykładami tego typu programów są Program Operacyjny Inteligentny Rozwój czy też Regionalny Program Operacyjny odpowiedniego województwa.

Oczywiście to tylko nazwy projektów. A co można w ramach nich sfinansować?

Można zdobyć fundusze na produkcję nowego, ulepszonego czy też zwiększyć produkcje dotychczasowego produktu.

Jest też możliwość zdobycia funduszy na prowadzenie badań mających na celu stworzenie nowego produktu czy też ulepszenia dotychczasowego.

Możliwe  jest również sfinansowanie prowadzenia badań nad nowymi technologiami produkcyjnymi, na zakup niezbędnego do tego celu sprzętu wykonanie badań, symulatory fermentacji, jak podczas produkcji.

Kolejną opcją jest wymiana, czy też modernizacja sprzętu tak, by był bardziej ekologiczny, wyeliminowanie przestarzałego sprzętu generującego dodatkowe koszty związanie np. z energią, stratami wody itp.

Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 3.2.2. W ramach tego działania jest możliwe zdobycie dotacji na utworzenie niewielkiego browaru. Jest to konkurs ogólnopolski, dostępny praktycznie dla Każdego. Oczywiście każdy nabór różni się od poprzedniego, ale jak na razie tworzenie browaru jak najbardziej wpisuje się w niego.

Kolejnymi konkursami są programy regionalne, Regionalne Programy Operacyjne. Przykładem takiego naboru jest Działanie 3.2. Innowacje w MŚP. Konkurs ten pochodził z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego. Czy też konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego woj. łódzkiego w ramach II osi priorytetowej,  Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka.

Jak widać tematyka ta, jest bardzo interesującym pomysłem na Dotacje. Praktycznie w każdym programie regionalnym jest konkurs, w ramach którego można zdobyć Dotacje na Mini Browar.

Chciałbyś również zdobyć Dotacje na ten cel?

Zgłoś się do nas.

W tym roku to już ostatnia szansa by uzyskać dotacje, dlatego warto już dziś sprawdzić, czy Ty masz szanse na pozyskanie Dotacji. Tylko 20 pierwszych firm, które klikną TERAZ przycisk „ODBIERAM” otrzyma szansę BEZPŁATNEGO sprawdzenia swojej inwestycji lub informacje na co teraz można uzyskać Dotacje.

http://promocja.dotacjeunii.pl/

Nie czekaj, postaw pierwszy krok do rozwoju.

Bądź pionierem, wyprzedź konkurencje nim oni dostaną Twoje pieniądze.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij poniższy przycisk.