3 największe obawy przed dotacjami

3  największe obawy przed dotacjami

Wiele osób szybko rezygnuje ze starań o Dotacje. Dlaczego?
Są 3 najważniejsze kwestie, które najczęściej powodują rezygnację jeszcze przed podjęciem działań. 

Pierwszą i chyba największą obawą jest Biurokracja. Wiele osób chcących pozyskać dotacje ze środków europejskich rezygnuje już na wstępie z racji nie wiedzy, jak postępować dalej by odnaleźć się w gąszczu unijnej biurokracji. Należy to do głównych czynników zniechęcających oraz utrudniających uzyskanie takiej dotacji. Od samego początku, gdy pojawiały się możliwości uzyskania dofinansowania, powstały liczne firmy, które specjalizują się w pomocy osobą, które nie chcą same przechodzić przez te wszystkie etapy. Jedne lepsze, inne gorsze. Istnieje bardzo duża liczba firm, która liczy tylko na zysk ze sporządzenia samych wniosków oraz załączników z tym związanych, nie liczy się dla Nich efekt. Przebierają w klientach, nie skupia się stricte na danej dziedzinie, w której mogłaby wygrać dany konkurs. Istnieją również firmy, które wyspecjalizowały się w konkretnych poddziałaniach, pobierają one opłaty nie tylko za przygotowanie dokumentacji, ale również za tzw. „procent od sukcesu”. Czyż w takim wypadku osoba, która ubiega się o dofinansowanie nie zwróci uwagi, że jest to właśnie obopólny sukces? Nie tylko przygotowanie wniosku, ale również przedarcie się przez obszerną dokumentacje jak i skrupulatność urzędników może spowodować u  beneficjenta wiele obaw.

Strata pieniędzy stanowi drugi najczęstszy powód rezygnacji ze starań. Zgłaszające się do takiej firmy jak opisano wyżej osoby, które chcą otrzymać dotacje, płacą nie małe pieniądze, a nie mają pewności, że otrzymają wymarzoną dotacje. Jest to również jeden z głównych powodów dlaczego ludzie rezygnują  już na wstępie z możliwości starania się o pozyskanie dotacji. Firmy zajmujące się pozyskaniem dotacji dzielą się na dwa rodzaje. Te, którym płaci się z góry, przed wykonaniem pracy i decyzji o przyznaniu funduszy, oraz na takie, które uzyskują procent od uzyskanego sukcesu.  Jest mało takich firm na rynku, które łączą te dwie opcje, co daje bardzo dużą szanse na wygranie konkursu. Firma doradcza stara się jak najlepiej sporządzić wniosek oraz doprowadzić do sukcesu, który będzie korzystny dla obu stron.Oczywiście, należy sprawdzić „portfolio” danej firmy jak wypada na tle innych. Czy pozyskała kiedykolwiek dotacje o konkretnym poddziałaniu, które nas interesuje? Czy opinie klientów na temat firmy są dobre?

Odebranie Dotacji. Kolejnym ważnym powodem unikania możliwości pozyskania dotacji jest obawa przed jej utratą. Dokładnie tym, że jak już dotacja zostanie przyznana, beneficjent nie poradzi sobie z rozliczeniem projektu i dotacja zostanie zabrana. Obawiają się, że wtedy do spłaty zostanie spora część pieniędzy. Dlatego jako firma zajmująca się pozyskaniem dotacji jak i opieką klienta, radzimy aby skorzystać z możliwości rozliczania projektu przez nas – przez firmę którą pozyskała tę dotacje dla danej osoby. Od początku jesteśmy wdrożeni w cały projekt i rozliczamy go do samego końca.

Możemy sprawdzić dla Twojej firmy BEZPŁATNIE możliwości uzyskania dotacji.

Przekonaj się jakie może to być proste. Skontaktuj się z nami. Sprawdzimy jak możemy Ci pomóc byś uniknął powyższych obaw. promocja.dotacjeunii.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij poniższy przycisk.